Virginia & Vita

25. ledna 2011 v 13:24 | Marie |  Virginia Woolf
Tento článek pojednává o vztahu mezi Virginií a její krátkodobou milenkou a dlouholetou přítelkyní, spisovatelkou a básnířkou Vitou Sackville-West.

Zleva Virginia a Vita v roce 1933, fotil Leonard Woolf

Vitě už jsem tu jeden článek věnovala. Nechci se opakovat, takže základní informace, které jsou právě v tom článku, zde vypustím.
Vita byla často mimo Velkou Británii a tak si s Virginií dopisovaly. Jejich dopisy byly dokonce vydány knižně. Našla jsem nějaké úryvky:
"...if you'll make me up, I'll make you."
(Virginia Vitě, 23. 9. 1925)
"A young lady rushed up to me in Pasadena and said she was writing a book about you and me. Isn't that nice for us?" ("Mladá dáma ke mně přiběhla v Pasadeně a řekla, že psala knihu o mně a o tobě. Není to pro nás hezké?")
(Vita Virginii, 28. 3. 1933)
Jeden Virginiin výrok (ještě předtím, než se staly milenkami): "Tyhle sapfistky milují ženy. Přátelství s nimi nikdy není milostně nezabarveno." ("These Sapphist love women. Friendship is never untinged with amorosity.")
Předtím, než Virginia Vitu poznala, vyjadřovala se o ní jako o "jedné z těch škrábajících sapfistek" ("one of those scribbling Sapphist"). O dva roky později to byla "má drahá Vita" ("My dear Vita") a pak už "můj drahý miláček" ("My dear honey").

Vita roku 1928 jako Orlando (viz. článek Vita Sackville-West)

Kniha Dopisy Vity Sackville-West Virginii Woolf
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama